Ziņas

Zinātnieku komanda uzsākusi pētījumu par bērnu vispārējo veselības stāvokli

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
9:26, 30. oktobris 0

Lai gan skolēni ir aizvadījuši pirmo šī mācību gada brīvlaiku, pētnieku nometnē valdījusi rosība, lai rūpīgi sagatavotos nākamajiem skolu apmeklējumiem.

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) sadarbībā ar Latvijas Universitātes (LU) zinātnes speciālistiem, projekta “Sporto visa klase” ietvaros, šajā mācību gadā ir uzsākusi zinātnisko pētījumu “Fiziskā aktivitāte un bērnu visparējais veselības stāvoklis”.

Līdz šim pētnieku grupa ir viesojusies trīs skolās. Carnikavas pamatskolas bērni bija pirmie drosminieki, kuri uzzināja, kā tas ir – būt pētījuma dalībniekiem. Pētnieku grupas secinājums bija viennozīmīgs, bērniem patīk būt iesaistītiem šādā projektā. Par to liecina arī klases audzinātājas Rutas Pomaskovas teiktais: „Es nezinu, ko jūsu pētnieki ar bērniem izdarīja, bet uz klasi atpakaļ viņi atnāca pārlaimīgi.”

Neiztiekam arī bez dažādiem kurioziem. Tā piemēram, Carnikavas Gulbja laboratorijas darbinieki no pārsteiguma salecās, kad atverot durvis, bērni sacentās par to, kurš pirmais apsēdīsies krēslā un nodos asinis. Darbiniece minēja, ka savā darba mūžā, ko tādu vēl nav pieredzējusi. Iespējams, ka bērnus nodot asins analīzes stimulē arī mūsu draugu Smiltenes piena un Rāmkalnu sagādātie gardumi, kas lieliski remdē izsalkumu rīta stundā.

Pirmās pētījuma dienas vakarā parasti arī tiekamies ar bērnu vecākiem. Tikšanās reizēs vecāki ne tikai sniedz mums informāciju par saviem bērniem, bet arī uzdod viņus interesējošus jautājumus. Ir prieks dzirdēt vecāku atzinību par to, ka aptaujas pašas par sevi jau liek aizdomāties par pašu bērnu veselību un emocionālo stāvokli. Tikpat interesanti redzēt, kā sevi redz bērns un kā vecāks, ne vienmēr tas ir viens un tas pats. Līdz ar to arvien vairāk izkristalizējas šī projekta viens no mērķiem – informēt vecākus par veselību veicinošiem pasākumiem, kas bērnu dzīvi padarītu kvalitatīvāku. 

Pētnieku komanda saka lielu paldies Carnikavas un Lielvārdes pamatskolām, kā arī Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolai par viesmīlīgo uzņemšanu un lielisku darba apstākļu nodrošināšanu. Skolotāji, bez Jūsu iniciatīvas un atbalsta, šis pētījums nebūtu iespējams!

Pētījuma vadītāja, Dace Reihmane.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem