Ziņas

Turpinās darbs pie zinātniskā pētījuma par bērnu vispārējo veselības stāvokli

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
10:05, 15. novembris 0

Pagājušajās divās nedēļās pētnieku grupa viesojās četrās projekta „Sporto visa klase” dalībskolās.

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) sadarbībā ar Latvijas Universitātes (LU) zinātnes speciālistiem, projekta “Sporto visa klase” ietvaros, šajā mācību gadā ir uzsākusi zinātnisko pētījumu “Fiziskā aktivitāte un bērnu visparējais veselības stāvoklis”.

Darbs bija saspringts, taču priecīgi varam teikt, ka bērnu grupiņa, kura vingro 5 reizes nedēļā ir veiksmīgi notestēta. Kopā šajā pētījuma grupā piedalījās vairāk kā 50 drosminieki.

Jāteic, ka katra skola, kura piedalās šajā pētījumā ir ar savu īpašu enerģiju, kurā mums ļauts smelties iedvesmu tālākam darbam. Balvu pamatskola un Preiļu 1. Pamatskola ir līdz šim tālākie pētnieku komandas galamērķi, varbūt tieši tāpēc, sarūpētais cienasts un dāvaniņas, jo īpaši sildīja sirdis pēc garā ceļa. Savukārt, Alojas Ausekļa un Staiceles vidusskolas demonstrēja lielisku sadarbību, rodot iespēju pētnieku komandai ar vienu braucienu apraudzīt abu skolu bērnus. Un, protams, ka arī Bauskas pilsētas pamatskola ir īpaša, jo pētījumā tika iesaistīti tik ļoti nepieciešamie skolēni kontroles grupā, lai mēs varētu izvērtēt to, cik daudz pozitīvā sniedz projekts „Sporto visa klase”.

Bērni, kuri piedalās šajā pētījumā ir ne tikai drosmīgi, bet arī daudzpusīgi un talantīgi. Spilgti prātā palikusi Marija, kura dienās noteikti līdzināsies mums visiem zināmajai talantīgajai dziedātājai Marijai Naumovai. Nebija svarīgi, vai tas bija „Step up” tests vai kognitīvo funkciju tests, kā bija iespēja, Marija mums dziedāja: „Once I was seven years old” un mēs pētnieku komanda vilkām līdz tik zināmo meldiņu.

Tāpat skolēni par piemiņu vienmēr atstāj pa kādam zīmējumam, kuros saskatām gan patiesu prieku un izdomu, gan kādu satraukuma brīdi. Zīmējumi tiešām skaisti un tos varat apskatīt mūsu galerijā.

Pētnieku grupai aktīvi izbraukumi uz skolām, kurās novērtēsim bērnus, kuriem sports ir divas reizes nedēļā, būs vēl vismaz 2 nedēļas. Savukārt pēc tam sāksies ne mazāk atbildīgs darbs – iegūto datu analīze. Gaidām ar nepacietību!

Pētījuma vadītāja,

Dace Reihmane

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem