Ziņas

Pavasaris nāk ar jauniem izaicinājumiem

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
12:49, 4. februāris 0

Rudens otrajā pusē, 17.oktobrī seminārā jaunajiem un esošajiem “Sporto visa klase” dalībniekiem, ar savu pieredzi dalījās skolotāji, kuru audzināmie bērni uzsāka dalību pētījumā “Fiziskā aktivitāte un bērnu vispārējais veselības stāvoklis” 2017. gada rudenī.

Skolotāji iedrošināja jaunos dalībniekus iesaistīties pētījuma projektā un pastāstīja, cik katram bērnam šis projekts ir īpašs, jo katra testēšanas reize tiek gaidīta ar prieku un nepacietību, kā arī dalība pētījumā noteiktus bērnus ir motivējusi veselīgāka dzīvesveida paradumiem, kas veicinājuši arī svara samazināšanos. Nākamnedēļ uz mūsu pilotprojekta 13 skolām dosimies jau ceturto reizi, lai dinamikā novērotu izmaiņas bērnu vispārējā veselības stāvoklī.

Pēc pozitīvās pieredzes stāstiem, pateicoties skolotāju un bērnu vecāku atsaucībai, šajā mācību gadā pētījumam pievienojās vairāk nekā 2500 jaunie SVK dalībnieki no vairāk kā 60 Latvijas skolām. Paši bērni pētījuma laikā veiktos testus raksturo kā vidēji grūtus, bet tomēr interesantus un, labprāt, šos testus veiks atkārtoti.

Uz tikšanos,

Pētnieku komanda

MĒRĶI

Zinātniskais mērķis ir izvērtēt vai projekta “Sporto visa klase” programma šī brīža formātā (slodzes intensitāte u.c.) veicina bērnu veselību un vispārēju attīstību, analizējot šādus ietekmējošos faktorus:

  • fizisko aktivitāšu biežums un intensitāte;
  • uztura paradumi;
  • psiho-emocionālais stāvoklis;
  • kognitīvās funkcijas (informācijas apstrādes veids);
  • bioķīmiskie parametri.

Saistītie mērķi:

  • Mobilā aplikācija – daudzfunkcionāla aplikācija, kas nodrošinātu pētījuma datu ievākšanu, vecāku autorizētu piekrišanu, spēles elementu aplikācijas lietotājiem, iespēju informēt par jaunumiem saistībā ar SPV realizāciju.
  • Informēta sabiedrība - pētījuma rezultāti populārzinātniskā veidā tiek atspoguļoti sabiedrībai, lai veicinātu izpratni par fizisko aktivitāšu labvēlīgo ietekmi uz bērnu vispārējo attīstību un veselības stāvokli.
  • Informēti vecāki, veselāki bērni - pētījuma rezultāti detalizēti tiks skaidroti tā dalībnieku vecākiem, sniedzot individuālas rekomendācijas, kas veicinātu viņu bērnu vispārējo attīstību un veselības stāvokli.
  • Izglītības kvalitātes celšana - starptautiskā sadarbība ir kā platforma, kas jaunajiem zinātniekiem un topošajiem ārstiem ļauj attīstīt sadarbību ar vadošajiem nozares speciālistiem Latvijā un ārpus tās. Sadarbības ietvaros tiek izstrādātas zinātniskās publikācijas, disertācijas, maģistra un bakalaura darbi.
  • “Sporto visa klase” ieviešana valstiskā mērogā, kas nodrošinātu:

- Samazinātu ar aptaukošanos saistīto hronisko slimību risku;
- Samazinātas sociālā budžeta izmaksas nākotnē;
- Palielinātas jauno censoņu darbaspējas, nesot papildus peļņu darba devējam.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem