Ziņas

LOK pētījuma „Fiziskā aktivitāte un bērnu vispārējais veselības stāvoklis” 2.posma noslēgumā pasniegts Drosminieka kauss

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
11:08, 31. maijs 0

Lai gan vasaru baudām jau teju veselu mēnesi, tomēr šajā laikā aktīvi esam apmeklējušas visas 13 zinātniskā pētījuma dalībskolas un ieguvuši daudz jaunu datu par pētījuma dalībnieku veselību.

Arī otrajā pētījuma posmā bērnus gan svērām un mērījām, gan pārbaudījām viņu kognitīvās funkcijas (piemēram, atmiņu un reakcijas spējas), tāpat veicām fiziskās sagatavotības testus, kā arī ņēmām asins analīzes, lai noteiktu dažādus biomarķierus, kas vēsta par iespējamiem riskiem iegūt kādu no hroniskajām saslimšanām.

Bērniem, kuri bija gatavi padalīties ar pētījuma laikā piedzīvoto, tika pasniegts Drosminieka kauss un citas pārsteiguma balvas. Drosminieka titulu ieguva Lielvārdes pamatskolas 3b. klase (audzinātāja Aiga Kriņģele) un Bauskas pilsētas pamatskolas 3b. klase (audzinātāja Gunta Spure).

Arī nākamajā sezonā paredzēts, ka pētījums tiks turpināts, lai fizisko aktivitāšu pozitīvos efektus varam izvērtēt arī ilgtermiņā, ko akceptējuši gan bērnu vecāki, gan gaida paši bērni. Ceram, ka mūsu pētījuma bērni un viņu degsme būs iedrošinājums jaunajiem projekta „Sporto visa klase” dalībniekiem, kā rezultātā arī pētījumā iesaistīto bērnu skaits ar katru gadu pieaugs.

Lai visiem skolēniem burvīgs vasaras brīvlaiks!

Pētījuma vadītāja,

Dace Reihmane.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem