Ziņas

"E. Gulbja laboratorija" atbalsta projektu "Sporto visa klase"

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
14:05, 26. aprīlis 0

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) noslēdza sadarbības līgumu ar SIA “E. Gulbja laboratoriju”, kas paredz projekta “Sporto visa klase” atbalstu.

Sadarbības līgumu parakstīja LOK prezidents Aldons Vrubļevskis un SIA “E. Gulbja laboratorija” valdes priekšsēdētājs Egils Gulbis.

Līgums paredz sadarbību projekta “Sporto visa klase” pētījuma “Papildus sporta nodarbību ietekme uz skolēnu fizisko sagatavotību, vispārējo veselības stāvokli, kognitīvajām funkcijām un sekmēm mācībās” veikšanā 2017./2018.mācību gadā.

Pētījuma tēma ir saistīta ar straujo dinamiku palielinoties bērnu skaitam sākumskolās ar lieko svaru vai aptaukošanos un tā iespējamo saistību ar saslimšanas riskiem nākotnē, jo mazkustīgs dzīvesveids nenodrošina pilnvērtīgu bērnu fizisko un garīgo attīstību.

Pētījuma mērķis ir noskaidrot, cik lielā mērā 3 papildus sporta nodarbības nedēļā mācību gada laikā uzlabo skolēno vispārējo veselības stāvokli, fizisko sagatavotību, kognitīvās funkcijas un sekmes mācībās.

Pētījumā piedalīsies līdz 50 projekta “Sporto visa klase” dalībnieki, kuri sporto piecas reizes nedēļā un 50 skolēni, kuriem ir divas sporta stundas nedēļā, saņemot rakstisku vecāku (aizbildņu) piekrišanu.

Dalība pētījumā būs brīvprātīga un tā dalībniekiem bezmaksas. Pētījums ilgs no 2017. līdz 2020.gadam.

Par SIA “E. Gulbja laboratorija”:

SIA “E. Gulbja laboratorija” apkalpo vidēji 4760 pacientus diennaktī. 2016.gadā pēc 1,2 miljoniem izmeklējumu pieprasījumu tika veikti 6,35 miljoni analīžu.

Laboratorija ir lielākā klīniskā laboratorija Latvijā, kurā veic bioķīmiskus, mikrobioloģiskus, ķīmiskus, imunohematoloģiskus, hematoloģiskus, citoloģiskus, imunoloģiskus, biofizikālus, citoģenētiskus patoloģiskus no cilvēka vai dzīvnieka iegūtu materiālu izmeklējumus, ar mērķi nodrošināt slimību diagnostiku vai veselības novērtēšanu.

Laboratorija sniedz pakalpojumus primārās un sekundārās medicīniskās palīdzības sniedzējiem, iestādēm, kas nodarbojas ar zinātniskiem bio-medicīnas pētījumiem (farmācijas kompānijām), kā arī citiem ieinteresētiem klientiem.

Par projektu “Sporto visa klase”:

Projekts “Sporto visa klase” tā dalībniekiem ir bezmaksas un tas paredz iesaistīto skolu 3., 4. 5. un 6.klašu skolēniem katru nedēļu nodrošināt papildus trīs fakultatīvās sporta nodarbības, kas notiek un notiks saskaņā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) izstrādātu metodisko materiālu.

Šajā mācību gadā norisinās projekta trešā sezona, kurā piedalās jau vairāk kā 3000 bērnu no 130 klasēm un 59 pašvaldībām.

Projekta mērķis ir palielināt projektā iesaistīto izglītības iestāžu, klašu un audzēkņu skaitu, izstrādājot projekta metodiskās programmas 3. – 6.klašu grupai un četru mācību gadu laikā mērķtiecīgi uzlabot visu klases skolēnu fizisko sagatavotību, stāju, dodot motivāciju nodarboties ar sportu.

Projekts “Sporto visa klase” paredz 3 fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā:

  • stājas uzlabošana un vispārējā fiziskā sagatavotība;
  • futbola iemaņu apguve;
  • peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā.

Projektu organizē LOK sadarbībā ar “Olimpisko Solidaritāti”, pašvaldībām un Latvijas Futbola federāciju, to atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, LOK ģenerālsponsors “Latvijas Mobilais Telefons”, LOK partneris “LDz Cargo” un sporta preču veikals tīkls SIA” Sportland”.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem