Programma "Sporto visa klase" turpinās un tiek izsludināta pieteikšanās 7.sezonai

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
11:18, 3. septembris 0

Programmā “Sporto visa klase” jaunajā mācību gadā tiek gaidīti jauni dalībnieki. Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) ir informējusi pašvaldību un izglītības iestāžu pārstāvjus par programmas realizāciju Covid-19 pandēmijas apstākļos. Apstiprinām, ka programma “Sporto visa klase” turpināsies un ir izsludināta pieteikšanās jaunajai – 7.sezonai.

Projekts un tā programma īstenojama atbilstoši valstī noteiktajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 pandēmijas izplatības ierobežošanai, ievērojot visus veselības ekspertu ieteikumus, un dalībnieku veselība uzskatāma par augstāko prioritāti.

“Programma “Sporto visa klase” bērniem sniedz virkni ieguvumus – nostiprina veselību un uzlabo stāju, formē motivāciju, kā arī palīdz izvirzīt mērķus un sasniegt iecerēto visiem kopā”, uzsver LOK prezidents Žoržs Tikmers. “Cītīgi strādājot komandā un koncentrējoties uz kopīgu mērķi ir vajadzīga neatlaidība ilgākā laika posmā. Iespēja nodarboties ar sporta aktivitātēm visai klasei kopā, ietekmē arī bērnu uzvedību. Tas ir labs piemērs kā pilnveidot bērnu motivāciju un rādīt ceļu uz panākumiem.”

Programmas popularitāte aug ik gadu, iegūstot arvien plašāku atbalstu pašvaldību, izglītības iestāžu, skolēnu, vecāku un pedagogu vidū. Novitāte programmā šajā gadā ir peldēt prasmju apguves metodiskais materiāls, kas aktualizēs drošības jautājumus pie ūdens un ūdenī, kā arī 2. – 4. klasēm ir iespēja izvēlēties aizvadīt nodarbības pieskārienregbijā.

Tāpat jaunums šajā gadā programmas “Sporto visa klase” ietvaros būs tiešsaistes konferences organizēšana dalībniekiem un citiem interesentiem. Arī “Sporto visa klase” programmas atklāšana šajā mācību gadā notiks visiem kopā esot tiešsaistē.

Lai pieteiktos programmai “Sporto visa klase”, izglītības iestādei nepieciešams LOK līdz 2020.gada 22.septembrim nosūtīt piederīgās pašvaldības apstiprinātus pieteikumus.

Ar programmas “Sporto visa klase” noteikumiem 2020./2021.mācību gadam ir iespējams iepazīties šeit.

Programma “Sporto visa klase” paredz iesaistīto skolu 3., 4., 5. un 6. klašu skolēniem katru nedēļu nodrošināt papildus divas vai trīs fakultatīvās sporta nodarbības, kas notiek saskaņā ar Latvijas sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) un sporta veidu federāciju izstrādātu metodisko materiālu. Savukārt 2.klasēm nodarbības programmas ietvaros notiek, paredzot vecuma grupai atbilstošas fiziskās aktivitātes.

2. klasēm programmā iekļautas divas vai trīs fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā – vispārējā fiziskā sagatavotība, spēles un rotaļas, kā arī peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā vai nodarbība džudo vai nodarbība pieskārienregbijā.

3., 4., 5. un 6. klasēm programma paredz divas vai trīs nodarbības – vispārējā fiziskā sagatavotība, futbola iemaņu apguve, kā arī peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā vai nodarbība džudo vai nodarbība pieskārienregbijā (3. un 4. klasēm).

Uzziņai par programmu:

Programma “Sporto visa klase” radīta 2013. gadā ar mērķi 2. – 6. klašu grupām mērķtiecīgi uzlabot visu klases skolēnu fizisko sagatavotību, stāju, dodot motivāciju nodarboties ar sportu, kā arī vērtēt skolēnu sekmes mācībās. Tā ir iespēja izzināt dažādus sporta veidus, kā arī stiprināt izpratni par kopīga rezultāta sasniegšanu kā vienotai komandai. Programmas “Sporto visa klase” idejas autors ir Olimpiskais vicečempions airēšanā un LOK prezidents Žoržs Tikmers.

Programmā “Sporto visa klase” 6.sezonā jeb 2019./2020.mācību gadā piedalījās 8300 bērnu no 369 klasēm un 75 Latvijas pašvaldībām.

Programmas “Sporto visa klase” oficiālā mājaslapa internetā: www.sportovisaklase.olimpiade.lv.

Programmu organizē LOK sadarbībā ar “Olimpisko Solidaritāti”, Izglītības un zinātnes ministriju un pašvaldībām, to atbalsta LOK ģenerālsponsors “Latvijas Mobilais Telefons”, pārtikas un nepārtikas preču mazumtirdzniecības tīkls "Rimi Latvia", sporta preču veikalu tīkls SIA “Sportland”, holdinga kompānija “LNK Group”,  un SIA “E.Gulbja Laboratorija”.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem