Latvijas Olimpiskā komiteja izsludina pieteikšanos jau astotajai projekta “Sporto visa klase” sezonai

Dace Gulbe, Latvijas Olimpiskā komiteja
16:38, 6. maijs 0

Latvijas Olimpiskās komiteja ir izsludinājusi pieteikšanos jaunajai projekta “Sporto visa klase (SVK)” sezonai. Turklāt jaunajā, nu jau astotajā sezonā visas SVK dalībnieces – izglītības iestādes tiks iekļautas Latvijas Olimpiskās komitejas un VAS “Latvijas Loto” kopīgā sadarbības projektā, kam ir noteikts sabiedriskā labuma mērķis – sniegt finansiālu atbalstu sporta un aktīva dzīvesveida veicināšanai Latvijas iedzīvotāju, īpaši jauniešu, vidū.

Projekta ietvaros katru nedēļu, sākot no 2021.gada oktobra, ar valsts mēroga izlozes starpniecību  tiks noteikta viena skola no tām izglītības iestādēm, kuras piedalās projektā “Sporto visa klase”, iegūstot tiesības saņemt finansējumu 5000 eiro apmērā. Finansējums tiks piešķirts no VAS “Latvijas Loto” valsts budžetā iemaksātajām dividendēm, klajā nākot divām loterijām – “Sporta loterija” un interaktīvā izloze “Sporto visi!”. Iegūto finansējumu skolas varēs izmantot pēc saviem ieskatiem kādam no sekojošiem mērķiem - sporta infrastruktūras uzlabošana; ekipējuma un inventāra iegāde; pedagogu, treneru vai citu speciālistu atalgojums. Turklāt katra mācību gada izskaņā LOK un Latvijas Loto sadarbības ietvaros tiks organizēta jauniešu nometne “Personības akadēmija”, kurā katru gadu būs iespēja piedalīties 50 labākajiem projekta “Sporto visa klase” dalībniekiem.

LOK prezidents Žoržs Tikmers atzīmē: “ Šajā sezonā projekts “Sporto visa klase” ir ieguvis svarīgu  domubiedru un atbalstītāju  - valsts akciju sabiedrību “Latvijas Loto”. Šī partnerība projektam piešķir nacionālu mērogu, vienlaikus novērtējot  7 gadu laikā paveikto jauniešu veselības nostiprināšanā.  Sadarbības rezultātā katru gadu  50 labākie projekta “Sporto visa klase” dalībnieki no visas  Latvijas  varēs piedalīties jauniešu vasaras nometnē “Personības akadēmija”, savukārt 52 izglītības iestādes iegūs nozīmīgu papildus finansējumu sporta dzīves atbalstam.”

“Latvijas Loto” valdes priekšsēdētāja Maija Kubli uzsver: “Mēs esam pārliecināti, ka šī sadarbība ļaus turpināt visai Latvijai svarīgu projektu attīstību. Gan Eiropā, gan visā pasaulē tā ir ierasta prakse, kad daļa no valsts loterijas piesaistītajiem līdzekļiem tiek izmaksāta laimestos, bet daļa nonāk valsts budžetā un tiek novirzīta sabiedriski nozīmīgu mērķu īstenošanai. Viens no šādiem projektiem, Simtgades loterija, ir kļuvis ļoti populārs un tautā mīlēts – šādā veidā Latvijas iedzīvotāji atbalsta mūsu māksliniekus, un – kas ne mazāk svarīgi – arī izcilākos vidusskolu absolventus, kuri saņem stipendijas. Arī turpmāk mēs strādāsim pie līdzīgām iniciatīvām, lai palīdzētu vākt līdzekļus labiem mērķiem; ar jauno projektu – bērnu un jauniešu sportam un aktīvam dzīvesveidam. Mums ir prieks, ka nākamos projektus varēsim īstenot kopā ar Latvijas Olimpisko komiteju.”

Programma “Sporto visa klase” paredz iesaistīto skolu 3., 4., 5. un 6. klašu skolēniem katru nedēļu nodrošināt papildus divas vai trīs fakultatīvās sporta nodarbības, kas notiek saskaņā ar Latvijas sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) un sporta veidu federāciju izstrādātu metodisko materiālu. 3., 4., 5. un 6. klasēm programma paredz divas vai trīs nodarbības – vispārējā fiziskā sagatavotība, futbola iemaņu apguve, kā arī peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā vai nodarbība džudo vai nodarbība pieskārienregbijā (3. un 4. klasēm).

Savukārt 2. klasēm programmā iekļautas divas vai trīs fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā – vispārējā fiziskā sagatavotība, spēles un rotaļas, kā arī peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā vai nodarbība džudo vai nodarbība pieskārienregbijā.

2020.gadā projekta “Sporto visa klase” atbalstītāju lokam pievienojās Latvijā iecienītais piena gardumu zīmols “Kārums” ar misiju vairot labo, īpaši šajā jocīgajā laikā. “Kārums” simbols atraktīvā vārniņa izaicina “Sporto visa klase” dalībniekus izdarīt labu darbu piecās dažādās kategorijās – Labais darbs ģimenei, Labais darbs līdzcilvēkiem, Labais darbs videi, Labais darbs planētai un Labais darbs manai veselībai – palepoties ar to, un iegūt vērtīgas un gardas balvas no “Kāruma”.

Tāpat šajā sezonā programmas “Sporto visa klase” ietvaros tiks organizēta tiešsaistes konference dalībniekiem un citiem interesentiem. Arī “Sporto visa klase” programmas atklāšana šajā mācību gadā notiks visiem kopā esot tiešsaistē.

Pieteikumu programmai “Sporto visa klase”, izglītības iestādei jānosūta  līdz 2021.gada 11.jūnijam uz adresi – .

Uzziņai par programmu:

Programma “Sporto visa klase” radīta 2013. gadā ar mērķi 2. – 6. klašu grupām mērķtiecīgi uzlabot visu klases skolēnu fizisko sagatavotību, stāju, dodot motivāciju nodarboties ar sportu, kā arī vērtēt skolēnu sekmes mācībās. Tā ir iespēja izzināt dažādus sporta veidus, kā arī stiprināt izpratni par kopīga rezultāta sasniegšanu kā vienotai komandai.

Programmā “Sporto visa klase” 7.sezonā jeb 2020./2021.mācību gadā piedalījās 7200 bērnu no 320 klasēm un 65 Latvijas pašvaldībām.

Programmas “Sporto visa klase” oficiālā mājaslapa internetā: www.sportovisaklase.olimpiade.lv.

Programmu organizē LOK sadarbībā ar “Olimpisko Solidaritāti”, Izglītības un zinātnes ministriju un pašvaldībām, to atbalsta LOK Zelta partneri - pārtikas un nepārtikas preču mazumtirdzniecības tīkls "Rimi Latvia" un holdinga kompānija “LNK Industries”, kā arī pasākuma partneri -  sporta preču veikalu tīkls SIA “Sportland” un piena gardumu zīmols ”Kārums”.

 

 

 

Projekts un tā programma īstenojama atbilstoši valstī noteiktajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 pandēmijas izplatības ierobežošanai, ievērojot visus veselības ekspertu ieteikumus, un dalībnieku veselība uzskatāma par augstāko prioritāti.

 

 

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem