Ar nacionāla mēroga “Sporta loteriju” tiek atklāta aktīva dzīvesveida atbalsta iniciatīva “Kustība, kas vieno”

Latvijas Olimpiskā komiteja, Latvija Loto
13:51, 14. maijs 0

Šā gada 14. maijā VAS “Latvijas Loto” oficiāli atklāj jaunu nacionāla mēroga loteriju projektu ar sabiedriskā labuma mērķi – “Sporta loteriju”, kas ievada kopā ar Latvijas Olimpisko komiteju (LOK) īstenoto aktīva dzīvesveida atbalsta iniciatīvu “Kustība, kas vieno”. Šīs iniciatīvas mērķis ir veicināt veselīgu dzīvesveidu un sportiskās aktivitātes visās vecuma grupās, vienlaikus ar loterijas palīdzību piesaistot līdzekļus atbalstam jauniešu sportam.

Iniciatīvu atbalsta arī Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, savā uzrunā norādot uz aktīva dzīvesveida un sporta lomu un nozīmi veselas un spēcīgas nācijas izaugsmē un attīstībā, kas ir īpaši svarīgi pašreizējā situācijā, kad liela daļa sabiedrības, tostarp bērni un jaunieši, strādā vai mācās mājas apstākļos. “Mēs katrs varam daudz darīt, lai uzlabotu savu veselību. To jau lieliski ir pierādījuši skolas bērni LOK projektā “Sporto visa klase”. Mēs, pieaugušie, kas katru dienu netrenējas profesionālajā sportā, varam iedvesmoties no šī bērnu piemēra. Mēs katrs varam kļūt par savas veselības čempionu, ja vien to vēlamies, un varam sākt jaunus ikdienas paradumus, negaidot pirmdienu. Ja katrs mēs kļūstam veselāks, tad visi kopā kā nācija tapsim veselāki un spēcīgāki, tādēļ būsim vienoti kustībā, būsim veseli!” savā uzrunā akcentēja E.Levits.

“Gan Eiropā, gan visā pasaulē tā ir ierasta prakse, kad daļa no valsts loterijas piesaistītajiem līdzekļiem tiek izmaksāta laimestos, bet daļa nonāk valsts budžetā un tiek novirzīta sabiedriski nozīmīgu mērķu īstenošanai. “Latvijas Loto” jau ir viens šāds pozitīvs piemērs – “Simtgades loterija”, ar kuras palīdzību Latvijas iedzīvotāji finansiāli atbalsta izcilākos vidusskolu absolventus. “Kustība, kas vieno” būs līdzīga iniciatīva – ar “Sporta loterijas” palīdzību tiks piesaistīti līdzekļi vēl kādam labajam mērķim – jauniešu sportam. Mēs augstu novērtējam iespēju strādāt tandēmā ar Latvijas Olimpisko komiteju visai Latvijai svarīgu projektu attīstīšanā un īstenošanā,” uzsver “Latvijas Loto” valdes loceklis Edgars Lediņš.

“Ar sporta un aktīva dzīvesveida atbalsta iniciatīvu “Kustība, kas vieno” mēs gribam uzrunāt sabiedrību, aicinot kustēties, piekopt aktīvu dzīvesveidu, sportot. Kopā ar  “Latvijas Loto” īstenotā iniciatīva dos jaunu “uzrāvienu” projektam “Sporto visa klase”, un mūsu ambīcijas ir tuvāko gadu laikā divkāršot vai pat trīskāršot bērnu skaitu, kas piedalās šajā projektā. Veseli bērni ir valsts nākotne. Šāda mēroga partnerība, kas veidojas ar “Latvijas Loto”, projektam piešķir nacionālu mērogu, un tas ir augsts novērtējums mūsu kopīgam darbam – iedvesmot un sekmēt bērnu un jauniešu interesi par sportu un aktīvu dzīvesveidu, tādā veidā attīstot harmoniskas  un spilgtas personības un dodot iespēju ātrāk un efektīvāk atrast arī jaunos Olimpiskos sporta talantus,” atzīmē LOK prezidents Žoržs Tikmers.

2021. gada 6. maijā Latvijas Olimpiskā komiteja ir izsludinājusi pieteikšanos jaunajai projekta “Sporto visa klase” sezonai.  Izglītības iestādēm pieteikumu programmai “Sporto visa klase” jānosūta  līdz 2021. gada 11. jūnijam.

Finansējums sporta atbalsta iniciatīvai “Kustība, kas vieno!” tiks nodrošināts no jauno nacionālā līmeņa sabiedriskā labuma mērķa loteriju “Sporta loterija” un “Sporto visi!” ieņēmumiem. Jaunās valsts mēroga sporta tēmai veltītās izlozes ar sabiedriskā labuma mērķi Ministru kabinets atbalstīja aizvadītā gada 5. novembrī. Kopējais pieejamais finansējums, ko valsts ar nacionālās loterijas atbalstu projekta ietvaros novirzīs sportošanas veicināšanai “Sporto visa klase” skolās, ir 375 000 eiro. No šīs summas 260 000 eiro būs finansējums skolām sporta dzīves uzlabošanai, bet 115 000 eiro – sacensību un īpašas nometnes organizēšanai.

“Sporta loterija” no šā gada 7. maija jau ir nopērkama “Latvijas Loto” loteriju tirdzniecības vietās, kā arī internetā latloto.lv. Loterijas pirmais lielais laimests 123 000 eiro apmērā tika laimēts jau nākamajā dienā pēc loterijas nonākšanas tirdzniecībā. Pirmajā sērijā, kurā ir 1 miljons biļešu, iespējami vēl trīs lielie laimesti.

Otrs loterijas produkts – interaktīvā izloze “Sporto visi!” tiks laista klajā šā gada rudenī. Tas būs unikāls, Latvijā vēl nebijis produkts – interaktīvā izloze ar geotargetinga principu. To varēs iegādāties tikai interneta vietnē latloto.lv. Punkts Latvijas kartē jeb šī punkta ģeogrāfiskās koordinātas būs spēlētāja loterijas biļete, ar kuru piedalīties izlozē, kas tiks atspoguļota populārajā “Latvijas Loto” TV šovā “SuperBingo”. Ik nedēļu tiks izlozēta viena biļete, kas laimēs galveno nedēļas laimestu, bet tai ģeogrāfiski tuvākā skola – projekta “Sporto visa klase” dalībniece – iegūs tiesības saņemt 5000 eiro sporta dzīves uzlabošanai.  Izlozes notiks katru nedēļu, tādējādi viena gada jeb 52 nedēļu laikā skolām kopā tiks novirzīti 260 000 eiro.

2020. gadā “Latvijas Loto” strādāja ar 57,1 miljonu eiro apgrozījumu, un peļņa sasniedza 11,1 milj. eiro, savukārt nodokļos, nodevās un dividendēs valsts budžetā “Latvijas Loto” iemaksāja 12,55 milj. eiro.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem