Prieka gaviles "Zemgales Olimpiskajā centrā"

Raivis Šveicars, "Latvijas Avīze"
10:03, 24. maijs 0

"Zemgales Olimpiskajā centrā" (ZOC) Jelgavā noslēdzies Latvijas Olimpiskās komitejas projekta "Sporto visa klase" (SVK) trešais gads. Jauni uzvarētāji, prieka asaras un nebeidzama enerģija – tā var raksturot ZOC notikušās finālsacensības.

Pirmo reizi trīs gadu laikā finālā piedalījās visu trīs klašu grupu labākās sešas klases, kas bērniem noteikti sagādāja pozitīvas emocijas. Jo kas gan var būt labāks par piedalīšanos finālā? Arī motivācija bērniem pavisam cita! Tā kā šogad finālā bija 18 klases – finālā paredzētās stafetes aizvadīja arī ārpus ZOC – svaigā gaisā! Laika apstākļi sportošanai varbūt pat bija pārāk labi, jo karstums bija gana liels, krietni pārsniedzot divdesmit grādu robežu. Tomēr bērniem tas problēmas neradīja – aktivitāte un sportot gribēšana bija nemainīgi liela

Savukārt brīvākā brīdī visi interesanti varēja apskatīt Zemessardzes sarūpēto nelielo, bet gana iespaidīgo armijas tehnikas un ieroču klāstu - ložmetēji, automāti, arī viena bruņumašīna un pāris bezceļa auto, kas īpaši pielāgoti armijas vajadzībām. Ko vēl bērniem vēlēties? Droši vien uzvaru SVK finālā.

Labi padarīta darba sajūta

3.klašu grupā, kuri projektā šogad piedalījās pirmo reizi, diezgan pārliecinoši uzvarēja Rīgas 41.vidusskolas 3.a klase. Rīdzinieki bija labākie gan "Atmiņas", gan futbola stafetēs, gan zināšanu pārbaudē. Nedaudz sliktāk gāja pretstafetē (labākie bija aizkrauklieši) un pedagogu sacensībās (izveicīgākie skolotāji bija no Ogres). Jāpiezīmē, ka "Atmiņas" stafete daudzām klasēm sagādāja diezgan lielas galvassāpes – bija jāsaliek īpaša puzle, kura daudzus no līderpozīcijām atbīdīja pat uz pašām beigām.

Rīgas 41.vidusskolas sporta skolotāja Tija Tripāne sacīja, ka sajūtas ir kā pēc labi padarīta darba. "Darbs bija ielikts tiešām milzīgs un tagad ir liels gandarījums," sacīja skolotāja. Tomēr viņa atzina, ka uzvara bija nedaudz pārsteidzoša. "Bijām bēdīgi sacensību vidū, jo kļūdījāmies pretstafetē, arī pedagogu sacensībās neveicās – zinājām, ka varējām labāk. Par zināšanu pārbaudi gan bijām priecīgi – olimpisko ābeci noteikti zinām no galvas, arī futbolā gāja labi. Kad sapratām, ka esam trijniekā, sirsniņas jau sāka drebēt, bet to, ka uzvarēsim gan nedomājām," sacīja T. Tripāne. Viņa arī uzsvēra, ka šis gads izgaisinājis jebkādas šaubas par projekta lietderību. "Pirmajā gadā nepiedalījāmies, jo nebija skaidrs mērķis. Man ļoti nepatīk, ja viss smagums jāiznes pieciem bērniem, kā bieži ir tagad – brauc uz futbola, basketbola u.c. sacensībām un vienmēr ir tie paši bērni. Šeit piedalās visa klase un tas bērnus ļoti motivē. Turklāt svarīgas ir arī mācības, sadarbība, kolektīvais gars, rūpes vienam par otru. Piemēram, ziemā viens otru uzpasēja – paši bērni neļāva iet bez cimdiem un cepurēm, skolotājiem nemaz neko nevajadzēja teikt," norādīja sporta skolotāja.

Projekts maina bērnu domāšanu

4.klašu grupā uzvarēja jūrmalnieki no sākumskolas "Taurenītis". Jau pērn jūrmalnieki bija gana sportiski – finālā piedalījās, taču toreiz nācās samierināties ar 4.vietu. Šoreiz labs lēciens uz priekšu. "Taurenītis" teju visos uzdevumos bija labākie, vien pedagogu sacensībās nedaudz labāki bija skolotāji no Daugavpils 3.vidusskolas. Skolas sporta skolotājs Mārtiņš Liepa sacīja, ka tā kā priekšsacīkstēs bērniem veicās ļoti labi, arī pārliecība augusi un uzvara nav pārsteigums. "Bijām ļoti labi sagatavojušies. Protams, satraukums bērniem bija, bet tāpēc līdzās esam mēs, kuru uzdevums ir uzmundrināt un mazināt satraukumu," norādīja M. Liepa, uzsverot, ka atbalsta fināla daļēju norisi svaigā gaisā. "Projekts katru gadu aug un visas klases saspiest zālē būtu pārāk smacīgi." Viņš arī norādīja, ka līdz ar projektu divu gadu laikā klase ļoti izmainījusies – kļuvuši pieaugušāki, vienotāki un disciplinētāki par citām skolas klasēm.

Kā diena pret nakti

Arī Jelgavas 4.vidusskolas sporta skolotāja Nataļja Gorškova sacīja, ka bērni projekta laikā ir krietni izmainījušies. Viņas trenētie piektie šogad beidzot uzvarēja! Uzreiz pēc rezultātu paziņošanas Nataļjas un bērnu sejās bija sajūsma un neviltotas prieka asaras. "Joprojām neticu, ka tomēr uzvarējām. Kad paziņoja rezultātus emocijas bija neaprakstāmas un viss gāja pa gaisu – raudāja gan zēni, gan meitenes. Ja 3.klasē raudājām, jo netikām pie medaļām, tad tagad bija prieka asaras," sacīja sporta skolotāja. "Pirmajā gadā palikām ceturtie, jo mums negāja mācībās. Šogad bija lielas cerības un pirms fināla mums bija 7 punktu pārsvars, jo 5.klasēm vērtē ne tikai fināla rezultātus, bet mācības, labos darbus, fizisko sagatavotību. Turklāt jau pirmajā uzdevumā palikām pēdējie, jo nesanāca salikt puzli "Atmiņas" stafetē. Bērniem uzreiz deguni bija lejā, bet saņēmāmies un futbolā jau bijām labākie. Tomēr līdz pašām beigām bija liela spriedze," norādīja N. Gorškova. Finālā jelgavniekiem palīdzēja arī viņu olimpiskā palīdze Ineta Radeviča, kura rūpējās par bērniem un deva iedvesmu nepadoties. "Bērni ļoti cenšas, projekts motivē mācīties, sekot līdzi sev un citiem. Kopumā bērni ļoti izmainījušies – kļuvuši izpalīdzīgāki, kļuvusi par vienotu veselumu. Vēl 3.klasē katrs bija par sevi, bet tagad ir foršs komandas gars. Daudz kur piedalāmies, braucam pārgājienos, ekskursijās. Mūsu klase un parastā klase ir kā diena pret nakti.

Ja runājām par lielākajām balvām, tad 3. un 4.klašu uzvarētājām būs iespēja doties vienas dienas ekskursijā uz Tartu zinātnes centru "Ahhaa", bet labākie 5.klašu grupā varēs doties uz Latvijas un Polija pārbaudes spēli basketbolā. Tāpat visām 5.klasēm būs iespēja piedalīties Jaunsargu nometnē. Visām klasēm, kuras bija iekļuvušas finālsacensībās, Latvijas Olimpiskā komiteja nākamajā mācību gadā nodrošinās arī ekipējumu.

Jauns dalībnieku rekords

Lieliski jaunumi ir par pieteikšanos nākamā gada projektā – sasniegts kārtējais rekords! 3.klašu grupā apstiprinātas 112 klases, 4.klašu grupā dalību projektā turpinās 81 klase, 5.klašu grupā 37 klases, savukārt 6.klašu grupā piecas reizes nedēļā sportos 6 projekta pilotklases. “Esmu gandarīts, ka projekts gūst arvien lielāku pašvaldību interesi un ģimeņu atbalstu, jo nākamajā mācību gadā piecas reizes nedēļā sportos jau gandrīz 6000 dalībnieku," priecīgs par lielo interesi ir projekta idejas autors Žoržs Tikmers. Jāatgādina, ka šogad projektā piedalījās vairāk nekā 3000 bērnu – tātad nākamgad būs teju divreiz vairāk dalībnieku. Tāpat notikusi arī oficiālā projekta ekipējuma un inventāra izloze, kurā noskaidrotas tās 3.klases, kuras saņems ekipējuma un inventāra komplektus – izdalīti 6 pilnie ekipējuma komplekti, 18 nepilnie ekipējuma komplekti, kā arī 30 futbola bumbu komplekti.

Sporto visa klase 3.klašu fināla rezultāti:

Vieta

Klase

Punkti

1.

Rīgas 41.vidusskolas 3.a

42,5

2.

Mārupes vidusskolas 3.c

34

3.

Ogres sākumskolas 3.a

32

4.

Limbažu sākumskolas 3.a

31

5.

Aizkraukles novada vidusskolas 3.b

30,5

6.

Kandavas K. Mīlenbaha vidusskolas 3.b

19

Kopumā piedalījās 82 5.klases

Sporto visa klase 4.klašu fināla rezultāti:

Vieta

Klase

Punkti

1.

Jūrmalas sākumskolas "Taurenītis" 4.klase

53

2.

Krimuldas vidusskolas 4.a

32

3.

Ķekavas vidusskolas 4.b

31*

4.

Daugavpils 3. vidusskolas 4.a

31*

5.

Ādažu vidusskolas 4.g

24

6.

Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas 4.a

18

Kopumā piedalījās 41 5.klase

*Rezultāti trijās fināla stafetēs noteica augstāku vietu

Sporto visa klase 5.klašu fināla rezultāti:

Vieta

Klase

Punkti

1.

Jelgavas 4.vidusskolas 5.c

87,5

2.

Rīgas Hanzas vidusskolas 5.a

78,5

3.

Liepājas 8.vidusskolas 5.a

70,5

4.

Ventspils 4.vidusskolas 5.b

68,5

5.

Daugavpils 3.vidusskolas 5.b

54,5

5.

Valmieras Pārgaujas sākumskolas 5.d

54,5

 

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem